gymnhead.gif (2969 bytes)

Gymnasts' Birthdates
for
MAY

1 Jeno Paprika (HUN), 1960; Sheehan Lemley (USA), 1982; Robert Seligman (CRO), 1986
2 Jamie Dantzscher (USA), 1982; Olga Scherbatykh (UKR), 1988; Daria Joura (AUS), 1990
3 Vera Caslavska (TCH), 1942; Nobuyuki Kajitani (JPN), 1955; Igor Tashlikov  (URS), 1959; Luisa Portocarrero (GUA), 1976; Vanda Hadarean (ROM), 1976; Marina Kostyuchenko (UKR), 1989
4 Jorge Cuervo (CUB), 1951; Lucja Matraszek (POL), 1954; Kim Chace (USA), 1956; TŁnde Reubl (HUN), 1983; Vassiliki Milloussi (GRE), 1984
5 Anna Shakoval (UKR), 1977; Adriana Tonkovicova (SVK), 1980; Adrienn Zsirai (HUN), 1982
6 Zoya Grancharova (BUL), 1966; Daniela Bartova (TCH), 1974; Kyle Shewfelt (CAN), 1982; Jana Komrskova (CZE), 1983
7 Mark Caso (USA), 1961; Heidi Anderson (USA), 1962; Beth Kline (USA), 1966; Elodie Lussac (FRA), 1979; Maksim Alyoshin (RUS), 1979; Valentina Holenkova (UKR), 1992
8 Paul O'Neill (USA), 1965; Elvira Becks (HOL), 1976; Carycel BriceŮo (VEN), 1976; Minako Eto (JPN), 1976; Silvia Stroescu (ROM), 1985
9 Ravil Adeev (URS), 1968; Daniela Silivas (ROM), 1970; Ingrid Stutz (FRA), 1974; Kristin McDermott (USA), 1977; Dominik Dappen (SUI), 1980
10 Andrei Kravtsov (URS/AUS), 1971; Jari Monkkonen (FIN), 1974; Amanda Borden (USA), 1977; Sarah Rainey (CAN), 1977
11 Tamara Lyukhina (URS), 1939; Shun Fujimoto (JPN), 1950; Sara Moro (ESP), 1984; Laura Martinez (ESP), 1984; Monica Rosu (ROM), 1987
12 Gerhard Dietrich (GDR), 1942; Marie Roethlisberger (USA), 1966; Yoshiaki Hatakeda (JPN), 1972; Andrea Drissler (FRG) 1974; Caroline Debras (BEL), 1978; Coralie Chacon (FRA), 1987
13 Karissa Chock (USA), 1982
14 Kaspar Fardan (DEN), 1974; Rowena Roberts (GBR), 1977; Magdalena Brzeska (GER), 1978; Zeena McLaughlin (AUS), 1981; Simona Peycheva (BUL), 1985
15 Amy Chow (USA), 1978; Alison Rudisi (CAN), 1982; Andreea Ulmeanu (ROM), 1984; Rikst Valentijn (HOL), 1985
16 Olga Korbut (URS), 1955; Rodica Dunca (ROM), 1965; Yumi Mordre (USA), 1966; Barbara Rivarola (ARG), 1984; Kylie Stone (CAN), 1987
17 Vera Cerna (TCH), 1963; Elfi Schlegel (CAN), 1964; Lilia Ignatova (BUL), 1965; Loredana Boboc (ROM), 1984
18 Billy Paul (USA), 1960; Eva Mareckova (TCH), 1964; Regina Grabolle (GDR), 1965; Miho Shinoda (JPN), 1972; Oksana Skaldina (URS), 1972
19 Jurgen Geiger (FRG), 1959; Janka Daubner (GDR), 1973; Iyerida Mogollon (MEX), 1985
20 Daniel Orlet (TCH/GER), 1966; Nikolett Krausz (HUN), 1980; Samantha Sheehan (USA), 1986
21 Lidia Gorbik (USSR), 1959; Marie-Ange Colson (FRA), 1976; Jana GŁnther (GDR), 1977; Karina Agafonova (UKR), 1984
22 Shinji Morisue (JPN), 1957; Tim Daggett (USA), 1962; Erika Csanyi (HUN), 1965; Henrietta Onodi (HUN), 1974; Han Na Jung (KOR), 1974
23 Wes Suter (USA), 1964; Elena Shushunova (URS), 1969; Francisco Lopez (MEX), 1973; Hilary Grivich (USA), 1977; Olga Teslenko (UKR), 1981; Isabelle Camandona (SUI), 1981; Ashley Peckett (CAN), 1984
24 Oksana Skaldina (URS), 1972; Monica Bergamelli (ITA), 1984
25 Eduard Mikaelyan (URS), 1950
26 Veselina Gentcheva (BUL), 1981; Darina Stastna (CZE), 1981
27 Holger Zeig (GDR), 1964; Stella Umeh (CAN), 1975
28 Premsyl Krbec (TCH), 1940; Dmitry Vorobiev (URS), 1967; Bianca Panova (BUL), 1970; Yeo Hong-Chul (KOR), 1971; Aleksei Nemov (RUS), 1976; Orelie Troscompt (FRA), 1981; Cheng Fei (CHN), 1988
29 Emilian Nicula (ROM), 1963; Dewald Laubscher (RSA), 1975; Mercedes Pacheco (ESP), 1978; Angela Striffler (HUN), 1985
30 Nicolae Bejenaru (ROM), 1968
31 William Thoresson (SWE), 1932; Sabrina Mar (USA), 1970; Heine Araujo (BRA), 1984

This page was created on October 31, 1999 and was last updated on January 17, 2008.  
© Gymn Forum